Mesaj gönder
Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Claire Li

Telefon numarası : 86-15999718117

Naber : +8615999718117

Free call

MF Case - Japonya Otopark Bodrum

September 14, 2022

son şirket davası hakkında MF Case - Japonya Otopark Bodrum

Japonya'nın Jinnan kampüsündeki 14 yeraltı garajı, akıllı aydınlatma sistemi dönüşüm projesini tamamladı.Dönüştürülen garaj aydınlatma sistemi, aydınlatma deneyimini iyileştirirken, her yıl 220000 kwh elektrik tasarrufu sağlayabilir, 115000 yuan elektrik masrafından tasarruf sağlayabilir ve enerji tasarrufu oranı %65'e kadar çıkabilir.

 

Raporlara göre, Japonya'daki Jinnan kampüsünde 4 yeraltı motor garajı ve 10 yeraltı bisiklet garajı bulunuyor.Tadilattan önce 1800 36W geleneksel floresan lambalar takıldı.Orijinal manuel anahtar lambasının hassas manuel yönetimi gerçekleştirmesi zor olduğundan, garajın sabahtan akşama kadar "sabit ışığı" açması gerekir ve yıllık güç tüketimi yaklaşık 500000 kwh'dir.Personel enerji tasarrufu yönetimini güçlendirmesine ve aralıklı aydınlatma modunu benimsemesine rağmen, yine de 340000 kwh / yıl tüketmesi gerekiyor ve elektrik maliyeti 176800 yuan / yıl.Buna ek olarak, yeraltı garajı yazın nemlidir ve floresan lambaların nemden zarar görmesi kolaydır, bu nedenle okulun garaj aydınlatmasının günlük çalışmasını sürdürmek için her yıl çok fazla insan gücü, malzeme kaynağı ve finansal kaynak harcaması gerekir. sistem.

 

Yeraltı garaj aydınlatma sisteminin büyük enerji tüketimi ve yüksek bakım maliyeti sorunlarını çözmek ve daha da rafine yönetimi gerçekleştirmek için, Japonya lojistik destek departmanı yakın zamanda Jinnan kampüsünün 14 yeraltı garajında ​​aydınlatma sisteminin enerji tasarrufu sağlayan dönüşümünü gerçekleştirdi. "düşük karbon ve enerji tasarrufu" ilkesi.

 

Plan karşılaştırması ve seçimi yoluyla, Japonya'nın lojistik destek departmanı nihayet "aydınlatma LED + akıllı kontrol sistemi" dönüşüm şemasını benimsedi.Plana göre, ışık verimliliğinin hesaplanması ve yerinde yol aydınlatmasının deneysel ölçümünden sonra, yenileme öncesi 36W geleneksel floresan lambaların yerini almak için yenileme sonrası garajda 18W LED lambalar benimsendi, güç tüketimi yarı yarıya azaldı. , ancak aydınlatma geliştirilebilir;Dönüşümden sonra garaj, insanlar ve araçlar arasındaki trafiği zamanında izleyebilen ve parlaklığı akıllıca ayarlamak için ışık kontrol cihazını bağlayabilen "ön uç mobil sensör + akıllı ağ geçidi + arka uç bulut platformu yönetimi" kontrol modunu benimser. lambaların;Dönüşümden sonra, garaj, her bir lambanın mevcut değerini bağımsız olarak kontrol edebilen tek bir lamba akıllı kontrol sistemi ile entegre edilmiştir, böylece lambanın parlaklığı ihtiyaçlara göre 0 ~ 100 aralığında değişir ve lambanın güç tüketimi de değişir, bu nedenle aydınlatma sistemi ikincil enerji tasarrufunu gerçekleştirir.

 

Ayrıca Japonya'nın lojistik destek departmanı da "talep üzerine aydınlatma, enerji tasarrufu ve emisyon azaltma" ilkesini benimsemiş ve farklı garaj büyüklüğü, park yeri yeri ve numarasına göre her yol bölümünün farklı zamanlarda aydınlatma talebini belirlemiş ve profesyonel tasarım gerçekleştirmek ve modern bilgi teknolojisinden tam olarak yararlanmak için garaj şekli, "günlük enerji tasarrufu modu", "tatil süper enerji tasarrufu modu" ve "acil durum tam ışık modu" olmak üzere üç aydınlatma şeması seti, isteğe bağlı aydınlatmanın derinlemesine gerçekleştirilmesini sağlamak ve doğrudan enerji tüketimini en aza indirmek için akıllı nesnelerin interneti çözümleri oluşturmak üzere formüle edilmiştir.

 

"Ming Feng Lighting tarafından sağlanan ürün ve hizmetler için çok teşekkür ederiz. Bu garaj yenilemesi yalnızca enerji tasarruflu lambaların yerini almakla kalmadı, aynı zamanda daha rafine enerji yönetimini de gerçekleştirdi. Ardından, enerji tasarruflu ofis yeni akıllı aydınlatma sistemini sınıfların ve binaların ortak alanları, akıllı tesisler, uygun hizmetler ve akıllı araçlar yoluyla rafine yönetim hedefine ulaşmayı hedefliyor. " Japonya'nın lojistik destek departmanından sorumlu ilgili kişi dedi.

 

 

 

Japonya'nın bodrum katında 150lm/w'yi aydınlatan üç geçirmez ışığımız kullanılır, 2x58W floresan ızgara lambasının yerini almak için ideal bir lambadır, elektrik faturasında %60'tan fazla tasarruf sağlar, ancak lüks seviyesini artırır, bodrum altına park ederken sürücü sürüşlerini daha güvenli hale getirir.

Bu arada, MF, park yeri için de mikrodalga sensör çözümü ile akıllı tüp sağlar.

 

Yeraltı otoparkının mevcut durumu: Yeraltı otoparkının aydınlatması zayıf ve aydınlatma sorunu, geliştiricileri ve kullanıcıları özellikle aşağıdaki yönlerden şaşırtıyor:

 

1. Yeraltı garajı çok karanlık bir yer.Zamanda ışık yoksa, kazaların olması kolaydır.Ayrıca, insan akışı çok azdır, bu da genellikle suçlular için uygun koşullar sağlar ve güvenlik yönetiminin zayıf bir alanıdır.

2. Aydınlatma pahalıdır.Genel garaj aydınlatması 24 saat çalışmayı gerektirir ve yıllık elektrik ücreti oldukça fazladır.

3. Garaj ışıklarının sayısı fazladır ve mülk yönetiminde bir zorluk olan değiştirme ve bakım iş yükü büyüktür.

Dönüşüm öncesi mevcut durum

LED akıllı aydınlatma tüpü, yeraltı garaj aydınlatmasının sürekli aydınlatması ile güç tasarrufu arasındaki çelişkiyi başarıyla çözer ve güç tasarrufu verimliliği yaklaşık %85'e kadardır.Garaj aydınlatmasında kullanılan LED akıllı garaj lambası Dönüşüm:

Mikrodalga radar indüksiyonu LED lambalı radar indüksiyonu, yüksek frekanslı mikrodalga sinyali iletmek için Doppler prensibini kullanır.Akıllı tanımlama ve işlemeyi programladıktan sonra, sinyal ve güç kaynağı birlikte radar mikrodalga indüksiyonlu garaj lambası güç kaynağını ve otomatik olarak indüksiyonu oluşturur.Garaj lambası, çevredeki elektromanyetik ortamı akıllıca algılayabilir ve çalışma durumunu otomatik olarak ayarlayabilir.

 

Radar indüksiyon LED lambası

Mikrodalga radar indüksiyon LED lambasının çalışma özellikleri:

Birisi veya araç hareket ettiğinde, radar algılamalı garaj lambası %100 yanar, çalışma gücü 18W ve parlaklık 40W floresan lambanın iki katıdır.Yaya ve araç ayrıldığında, 25 ± 5 saniyelik bir gecikmeden sonra, radar indüksiyon lambası otomatik olarak %20 tam parlaklığın hafif parlak durumuna geçer, çalışma gücü sadece 3W'dir ve genel ortalama çalışma gücü geçmez 5WBiraz parlak olduğunda parlaklık, güvenlik, izleme ve aydınlatma ihtiyaçlarını tam olarak karşılayabilir.Bu alanda biri veya araba hareket ediyorsa, bu alandaki endüksiyon lambası her zaman %100 yanar.Radar algılama garaj ışığı algılama alanı, ışığın 360 derece altını kaplar ve algılama mesafesi 6-8m'dir.Yani dairenin merkezinde insan ve araçların olduğu 6-8 metre yarıçaplı alanlar en parlak alanlardır.

 

Radar indüksiyonunun şematik diyagramı

Mikrodalga radar indüksiyon ledli radar indüksiyon lambasının avantajları

1. İnsanlar ve araçlar gibi hareketli nesneleri otomatik olarak algılayın ve gerektiğinde uygun ve zamanında aydınlatma sağlayın.İnsanlar ve arabalar parlak bir şekilde gelir ve gider, insanlar ve arabalar hafifçe yanar, otomatik olarak uyur, geçersiz aydınlatmayı kaldırır ve son 24 saat içinde tüm hava koşullarındaki "uzun ışık" aydınlatma durumunu tamamen değiştirir.

2. Radar indüksiyon lambasında LED ışık kaynağının uygulanması, LED lamba boncuklarının avantajlarını duyurur: uzun hizmet ömrü, yüksek ışık verimliliği, küçük hacim ve kolay kontrol.Sıradan lambaların dezavantajlarını ortadan kaldırır: sürekli yüksek sıcaklıktan kaynaklanan ışık arızası yoktur, güç tasarrufunun yüksek verimlilik avantajı, yüksek yatırımı, ultra uzun hizmet ömrünü hızla geri alabilir, çok sayıda manuel bakım ve değiştirme maliyetinden tasarruf sağlayabilir ve otomatik indüksiyon büyük kolaylık getiriyor.

 

 

Japonya'nın bodrum katında 150lm/w'yi aydınlatan üç geçirmez ışığımız kullanılır, 2x58W floresan ızgara lambasının yerini almak için ideal bir lambadır, elektrik faturasında %60'tan fazla tasarruf sağlar, ancak lüks seviyesini artırır, bodrum altına park ederken sürücü sürüşlerini daha güvenli hale getirir.

 

 

Ming Feng Lighting, Japonya'nın Tokyo kentindeki müşterilerinden Binhe Meydanı yeraltı sivil hava savunma projesinin halka açık otopark rekonstrüksiyon projesinin mühendislik ve ekipman devreye alma desteği aşamasına girdiğini ve yakında devreye alınacağını öğrendi.

 

 

Binhe meydanının yeraltı sivil hava savunma projesi, Dongjin yolunun güney tarafında ve Donghe Yolu'nun doğu tarafında, Jinying alışveriş merkezine yakın, 100 Tokyo'nun merkezi bölgesinde, Maoye mağazası ve diğer büyük alışveriş merkezlerinde yer almaktadır.Tokyo'nun merkezi bölgesinde araba sahipliğinin sürekli artmasıyla birlikte, özellikle xibakou iş bölgesinde park etme sorunu giderek daha fazla öne çıkıyor.Her tatilde "park yeri bulmak zordur".Xibakou iş bölgesinin park sorununu çözmek, kentsel halka açık otopark inşaatını hızlandırmak ve merkezi kentsel alanda park düzeninin yönetimini teşvik etmek için Japonya'daki Tokyo müşterileri, Binhe Meydanı yeraltı sivilinin halka açık otopark yeniden inşa projesini başlattı. Tokyo Merkez Bölge Ulaşım İstasyonu İnşaat Yönetimi A.Ş. tarafından dönüştürülen, yönetilen ve işletilen bu yıl Nisan ayında hava savunma projesi.

 

 

Binhe meydanındaki sivil hava savunma projesinin orijinal alanının yaklaşık 1400 metrekare olduğu ve sadece 48 aracın park edilebildiği anlaşılıyor.Faz I projesinin yeniden yapılandırılmasından sonra bazı köşe boşlukları kullanılmış, 20'si elektronik şarjlı park yeri olmak üzere park yeri sayısı 60'a çıkarılmıştır.

Ming Feng Aydınlatma, şantiyede, otopark girişindeki yol yüzeyinin çarpıcı yeşile boyandığını, yeraltı otopark alanının ses kontrollü aydınlatmasının kurulduğunu ve elektronik şarj yığınının temel devreye alma işleminin yapıldığını gördü. Tamamlandı.

 

 

"Araç erişiminin verimliliğini artırmak için otopark, insansız akıllı yönetimi gerçekleştirecek en son elektronik tanımlama sistemini benimsiyor."Binhe meydanı yer altı otoparkı proje lideri Okasan, buradan geçen sürücülerin onlarca metre ötedeki otoparkın girişinde bulunan HD yönlendirme ekranından kalan park yeri bilgilerini anlayabildiklerini anlattı.Giriş ve çıkışta elektronik tanımlama sistemi araç plakasını okuyabilir, araçların giriş ve çıkışlarını algılayabilir, araç resimlerini saklayabilir, erişim süresini kaydedebilir ve ilgili bilgileri gerçek zamanlı olarak belediye platformuna iletebilir, Park süresi ve maliyeti üniform olarak hesaplanacaktır.Bu sayede vatandaşların park ettikten sonra çevredeki büyük süpermarketlere yürüyerek ulaşması sadece 5 dakika sürüyor, ayrıca aracını alıp inmesi de uygun.

 

 

Otoparkın yer altı otoparkı ücretlendirme standardına göre uygulandığı anlaşılmaktadır: Her park yerinin ilk yarım saati ücretsiz, gündüz 2 saat (8:00-20:00), 1 yuan 4 yuan 2 saatten sonra her yarım saatte bir ve gece boyunca (20:00-8:00) 6 saat boyunca 3 yuan.

 

 

Belediye ulaşım istasyonu inşaat yönetimi Co., Ltd.'den sorumlu ilgili kişiye göre, Binhe meydanında sivil hava savunması için bazı park alanlarının açılmasından sonra, yeraltı atıl ticari alanının alanı daha da entegre edilecek ve çaba sarf edilecektir. Pozi caddesindeki park sorununu daha da hafifletmek için park yeri sayısını 100'ün üzerine çıkarmak.

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

mf_sales1@mingfeng-lighting.com
+8615999718117
15999718117
clairefighting
mf_sales1@mingfeng-lighting.com
86-15999718117
立即下载! 下载白皮书